Урок 20

Використання зображень у вебдокументах. Аватар. Логотип


Вставляння графічних і відеофайлів. Графічні зображення, такі як фотографії, картинки, піктограми тощо, зберігаються на серверах в окремих файлах з розширеннями bmp, jpg, gif та іншими і відображаються на web-сторінці за допомогою тега <IMG> з параметрами:


Оформлення. Обов'язковим є лише перший параметр SRC. Альтернативний текст - це текст, який виводитиметься замість картинки, якщо браузер не може прийняти графічний файл або якщо режим відображення графіки вимкнено. Параметр ALIGN задає місце розташування картинки на екрані, а параметри WIDTH і HEIGHT - її розміри за шириною і висотою в пікселях або відсотках.

Зображення можна подати в рамці. Це рекомендують робити, якщо його використовуватимуть як гіперпосилання. Для створення рамки навколо зображення призначений параметр BORDER=" товщина рамки в пікселях".

Праворуч і ліворуч від картинки, яку обгортає текст, можна зробити вільний простір: HSPACE = "кількість пікселів". Можна створити вільний простір також над і під рисунком: VSPACE = "кількість пікселів".

Підключення файлів. Для виклику віддалених файлів, тобто файлів, які є на серверах у мережі Інтернет, адресу записують із зазначенням назви протоколу доступу http і URL-адреси файлу, наприклад,

SRC = "https://www.ukr.net/news/main.html"

Для доступу до файлів на локальному диску використовують протокол доступу

file: SRC = "file:///диск:/шлях до файлу".

Наприклад, SRC= "file:///d:/mycatalog/mypage.htm". Назву протоколу можна інколи не писати, наприклад, SRC = "c:/windows98/forest.bmp".
Аватар, аватара (просторічне. Ава, аватарка від англ. Avatar) - графічне представлення користувача, його альтер его, ігрового інтернет-персонажа. Аватар може бути двомірним зображенням, іконкою, месенджерах, чатах, порталах, блогах, соціальних мережах.

Створюємо аватар онлайн

 


Логотип онлайн:

Приклади логотипів:Практичне завдання

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки.

1. Створити свій Аватар. Зберегти його. 
2. Створити свій логотип. Зберегти його. 
3. Створити вебсторінки та додати свої Прізвище, ім'я, та клас
4. Додати до вебсторінки Заголовок "Мій Аватар" та картинку.
5. Додати до вебсторінки Заголовок "Логотип" та картинку.Немає коментарів:

Дописати коментар