Урок 20

Використання зображень у веб-документах. Аватар. Логотип


Вставляння графічних і відеофайлів. Графічні зображення, такі як фотографії, картинки, піктограми тощо, зберігаються на серверах в окремих файлах з розширеннями bmp, jpg, gif та іншими і відображаються на web-сторінці за допомогою тега <IMG> з параметрами:


Оформлення. Обов'язковим є лише перший параметр SRC. Альтернативний текст - це текст, який виводитиметься замість картинки, якщо броузер не може прийняти графічний файл або якщо режим відображення графіки вимкнено. Параметр ALIGN задає місце розташування картинки на екрані, а параметри WIDTH і HEIGHT - її розміри за шириною і висотою в пікселях або відсотках.

Зображення можна подати в рамці. Це рекомендують робити, якщо його використовуватимуть як гіперпосилання. Для створення рамки навколо зображення призначений параметр BORDER=" товщина рамки в пікселях".

Праворуч і ліворуч від картинки, яку обгортає текст, можна зробити вільний простір: HSPACE = "кількість пікселів". Можна створити вільний простір також над і під рисунком: VSPACE = "кількість пікселів".Підключення файлів. Для виклику віддалених файлів, тобто файлів, які є на серверах у мережі Інтернет, адресу записують із зазначеням назви протоколу доступу http і URL-адреси файлу, наприклад,

SRC = "https://www.ukr.net/news/main.html"

Для доступу до файлів на локальному диску використовують протокол доступу

file: SRC = "file:///диск:/шлях до файлу".

Наприклад, SRC= "file:///d:/mycatalog/mypage.htm". Назву протоколу можна інколи не писати, наприклад, SRC = "c:/windows98/forest.bmp".

Якщо графічні чи інші файли є в тому ж каталозі, що основний html-файл, то достатньо зазначити лише назву файлу, наприклад, SRC = "myfoto.gif". Якщо файл є в деякому сусідньому каталозі images, то шлях до нього подають так:

"../images/myfoto.gif". Отже, тег IMG може мати такий вигляд:

<IMG SRC="c:/images/myfoto.gif" АLТ="Ліс">Аватар, аватара (просторічне. Ава, аватарка від англ. Avatar) - графічне представлення користувача, його альтер-его, ігрового інтернет-персонажа. Аватар може бути двомірним зображенням (іконкою) в веб-форумах, месенджерах, чатах, порталах, блогах, соціальних мережах або ж тривимірної моделлю (віртуальні світи, масові багато користувачів онлайнові ігри). Крім того, аватар може бути представлений у вигляді тексту, що було поширене в епоху текстових MUD-ігор. Основна мета аватара - публічне графічне представлення користувача. 


Логотип он-лайн:
Приклади логотипів:


Завдання:

1. Створити свій Аватар. Зберегти його. 
2. Створити свій логотип. Зберегти його. 
3. Створити веб-сторінку та додати свої Прізвище, ім'я, та клас
4. Додати до веб-сторінки Заголовок "Мій Аватар" та картинку.
5. Додати до веб-сторінки Заголовок "Логотип" та картинку.Немає коментарів:

Дописати коментар